Hana Skalická
Grafika

Boleslavský deník: Hanka Skalická si konečně splnila svůj hudební sen, 05.11.2008

Článek v Boleslavském deníku 174 KB


Folktime: Zahrada písničkářů, české semifinále 24.03.2007

Hanka Schödlbauerová & Milan Zeiner z Mladé Boleslavi (skvělá zpěvačka a vynikající klavírista se prezentovali výrazně popovou, tvorbou; škoda)

Hanka: Ačkoli některé moje písně možná k popu inklinují, na toto vystoupení jsem pečlivě vybírala písně, které lze připodobnit snad k čemukoli jiném, ale ne k popu. Inu co člověk, to názor. Ale proč vůbec škatulkovat? Kde jsou hranice toho kterého žánru? Kdo je určí? Ale i kdybychom tedy skutečně hráli "pop", proč by to mělo vadit? Vždyť i Jiří Schmitzer shodou okolností ve své písničce s názvem Hana zpívá: "...včera skončila s jazzem, řekla tak popolezem, snad po popu se nezvrací..."


Folktime, 14.06.2004

"Hanka Schodlbauerová, také není v konkurzu nováček, letos ovšem do Kuřimi přijela až ze Švédska. S doprovodem klavíru, na který hrál Milan Cajner zazpívala šansonově vyhlížející písně Do pusté noci, Velkej vůz, Blues o autobusu, který právě odjel. Jako přídavek zazpívala píseň Samotářky z muzikálu Bídníci. I když měla obavu, že bude díky svému dlouhodobému pobytu mimo republiku z pódia mluvit spíše anglicky, než česky, všechno zvládla bez problémů."

Hanka: Ano, tehdy jsem si skutečně do Kuřimi přijela zahrát rovnou z právnické fakulty v Lundu ve Švédsku. Ačkoli to byla cesta dlouhá, v Kuřimi jsem se dočkala vlídného přijetí. Díky.


Folktime, 2003

"Hanka Schödlbauerová byla nejlepší zpěvačkou večera. Zpívala své vlastní písně v doprovodu klavíristy Milana Cajnera, vše s velice silným prožitkem. Není mi zřejmé, a ani ostatním lidem v sále nebylo zřejmé, proč ji porota odstřihla. Doufám, že se Hanka tímto činem poroty nenechá odradit a bude zpívat dál."

Hanka: Toto byla reakce na Zahradu písničkářů v Turnově v roce 2003 (4.4.2003), kterou napsal kdosi na Folktimu. Je zajímavé, jak autor článku přesně vystihl moje myšlenky – tehdy jsem skutečně na další skládání a zpívání chtěla zanevřít, neboť se zdálo, že to nemá smysl. Po přečtení tohoto příspěvku jsem ale opět dostala chuť do dalšího hraní. Snažila jsem se poděkovat autorovi emailem, ale nepřišla mi tehdy žádná reakce. Třeba se mi to podaří touto cestou. Takže děkuji! I proto skládám a zpívám dál a i proto vznikla tato deska.

Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS!